Katalog
Kullanma Kılavuzu
Ürün Fiyat ve Detayları

Gree Free-Match Multi Klima Sistemleri ile bire bir split uygulamasına göre daha esnek ve avantajlı iklimlendirme elde edilir.

multi_15

Free Match Bire Bir Split Uygulaması
Bir dıș üniteye 5 adet iç ünite bağlanabilir.
Super Free Match Klima Sistemlerinde 9 adet iç ünite bağlanabilir.
Bir dıș üniteye 5 adet iç ünite bağlanabilir.
Super Free Match Klima Sistemlerinde 9 adet iç ünite bağlanabilir.
Montaj maaliyetinde tasarruf edilir Montaj maliyeti yüksektir.
Geniș bir iç ünite model seçeneği vardır. İç ünite model seceneği kısıtlıdır.
Dıș ünite yerleșimi için yerden tasarruf sağlar. Bir çok dıș ünite olması nedeni ile
binanin genel görüntüsünde kirlilik yaratır.
Merkezi kontrol seçeneği sayesinde ayar sıcaklığı daha verimli olacak șekilde her oda için tespit edilebilir. Bireysel kontrol nedeniyle her kullanıcı kendi isteğine göre farklı sıcaklıklar ayarladığından dolayı enerji tüketimi kontrolü zordur.
multi_1 multi_2

Uygulanabilir Alanlar

Orta ve küçük ölçekli supermarket, zincir mağaza, otel, restoran, ofis, toplantı odaları ve özellikle evsel kullanıma uygundur.

Özgür Kombinasyonlar

Duvar tipinden kanallıya çeșitli iç ünite modeli ile her türlü ihtiyacı karșılayabilir.
multi_3
Maksimum 9 ya da 5 iç üniteye kadar istenilen modelde kombinasyonlar yapılabilir.

GREE DC Inverter Multi Klima Sistemleri, 9 iç üniteye kadar bağlanabilen esnek yapısı ile birden fazla odanın tek dış ünite ile iklimlendirilmesi gerektiğinde mükemmel çözümler sunar.  Free Match 5- 7- 8- 10,5-12 kW kapasiteli 5 farklı dış ünite seçeneği ve Super Free Match 14- 16 kW kapasiteli 2 farklı dış ünite seçeneğine sahiptir. A++ Sezonsal Enerji verimliği ile (*) yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Free Match serisinde kompresör çalışma frekansı 15 Hz -110 Hz gibi geniş bir aralıkta ayarlanabilir. Yüksek verimli, azaltılmış manyetik dirençli, çift rotorlu inverter kompresör, titreşim genliğini mükemmel biçimde dengeleyerek dış ünitede oluşabilecek ses ve vibrasyonu minimize eder.

Hafif ve küçük ölçülere sahip dış ünitesi ile villa, otel, mağaza, market ve tüm konut iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılayabilen multi klimalar, kışın soğutma ihtiyacı duyulan ortamlar için -15 C dış hava sıcaklığına kadar soğutma yapabilir (*).

Gree Multi Sistem, ısıtma kapasitesini 1.5 kat yükseltebilir, böylece uzun süreli olarak kullanıcı ihtiyacı ve konforu korunur. Dış hava sıcaklığı düşük olduğunda sistem kapasitesini otomatik olarak artırır ve –20 C dış hava sıcaklığına kadar ısıtma yapılabilmesi sayesinde zorlu hava koşullarında da rahatlıkla kullanılabilir (*) .

İç üniteler “I-Feel” , “Turbo”, “Uyku Modu”, “Kendi Kendine Temizlik” gibi pek çok fonksiyon ile kullanıcı konforunu en üst seviyeye çıkaracak şekilde dizayn edilmiştir. Kanal Tipi, Kaset Tipi ve Yer Tavan Tipi iç ünitelerde hem kablolu hem de kablosuz kumanda standart olarak sunulurken; Kanal Tipi ve Kaset Tipi iç ünitelerde drenaj pompasının hazır bulunması yatırım maliyetlerini minimize eder.

(*) 18/24/28K modelleri

Yüksek Verim ve Daha Fazla Enerji Tasarrufu

Kompresörün daha kararlı çalıșması icin 180°C vektör kontrol tahrikli gelișmiș DC Inveter teknolojisi kullanılmaktadır. DC inverter kompresörün harmonik dalgası normal inverter kompresörlerden daha küçüktür ve enerji tasarrufu sağlar. Grafikte görüldügü gibi DC inverter klima cihazları normal klima cihazlarına göre yıllık %20 enerji tasarrufu sağlar.
multi_4
Geniș Aralıkta Frekans Değișimi
Kompresör çalıșma frekansı 15Hz -110Hz gibi geniș bir aralıkta ayarlanabilir. Bu sayede kullanıcının ihtiyacı ve iklimlendirilen ortamın șartlarına göre sistem, kapasitesini %10 -%100 arasında düzenleyerek enerji verimliliğini maksimum yapar.
Yüksek Verimli Kompresör
Yüksek verimli azaltılmıș manyetik dirençli çift rotorlu inverter kompresör daha yüksek verimlidir. Güç kapasitesi ve yüksek sıcaklıklarda gerekli performans aynı kalırken verim % 5 artmaktadır.
Neden GREE Çift Rotorlu Kompresör ?
Çift rotorlu kompresör, titreșim genliğini mükemmel biçimde dengeleyerek dıș ünitede olabilecek ses ve titreșimi minimize eder. Bu sayede cihaz düșük frekanslarda çalıșırken dahi sessizdir.
multi_5
Scroll kompresör ile karșılaștırıldığında, çift rotor kompresor daha küçüktür. Ağırlığı geleneksel scroll kompresörun %60’ı kadardır. Çalıșma frekans aralığı daha geniș ve verimi yüksektir.

Akıllı Defrost
akillidefrost_1
Defrost, ısıtma konumunda dış ünitede oluşan ve ısı transferini engelleyen buzun eritilmesi işlemidir. Defrost kontrolü cihazın verimliliğini doğrudan etkiler. Klasik defrost zaman ayarına göre çalışır. Akıllı defrost özelliği, sadece ihtiyaç olduğunda devreye girerek defrost süresini kısaltır, ısıtma konforunu arttırır ve enerji tüketimini azaltır. Defrostu yeterince hassas yönetemeyen klimaların verimliliği yüksek gözükse bile konfor seviyeleri düşük, enerji tüketimleri yüksektir.

Yüksek Verimli İç Tesisat Tasarımı
multi_6
Gree, en sessiz ve yüksek verimli iç tesisat tasarımına ulașmak üzere 3D simülatör geliștirmiștir.
Bunun yardımı ile tüm değișken șartlar gözetilerek tasarlanan ürünlerde, soğutucu akıșkan sesi minimize edilerek son derece sessiz ve verimli çalıșma sağlanmaktadır.
Yüksek Verimli Serpantin Teknolojisi
İçi Yivli Yüksek Verimli Bakır Boru
Yivli tasarım ile ısı transfer performası arttırılarak yüksek verim elde edilmektedir.
multi_7
Anti Korozyon Kaplamalı Yarıklı Kanat (fin)
Yarıklı tip kanat ısı transfer alanını %5 arttırır. Anti korozyon performansı tuzlu-sprey testinde normal mavi fine gör %200-300 daha yüksektir.
multi_8
Akıllı Kontrol
Gree Free Match akıllı kontrolü ve oransal vanaları %10 ile %100 arasında yük değișimine göre gerekli kapasiteyi verebilmektedir.
Akıllı kontrol ve oransal vanalar soğutma kapasitesini sınırlayabilir ya da arttırabilir. Böylece nem ve sıcaklık konforlu bir seviyede tutulur. Elektronik genleșme vanaları iç ünitelerin yük değișimine cevap verecek șekilde soğutkan akıșını sürekli kontrol eder. Böylece ON/OF kontrol sistemde görülen tipik sıcaklık değișimleri yașanmadan sabit sıcaklık elde edilir. Geliștirilmiș PID oda ayar sıcaklıgını 0.5°C aralığında kontrol eder.
multi_9
Arıza Teșhis
Normal olmayan bir çalıșma tespit edildiğinde sistem kullanıcıyı uyarır, gereken onarım ve yedek parça hakkında yetkili servisi bilgilendirir.
multi_10

Ultra-Düșük Çalıșma Ses Seviyesi
Cihaz dıș ünite fan motoru kontrolünü sistem parametrelerine göre otomatik olarak ayarlayabilir ve sessiz çalıșma modu ile çalıșır.
Fan ve Motoru
multi_11Optimize Fan Tasarımı
En yeni șekilde dizayn edilmiș fan çalıșma ses seviyesini düșürerek konforlu bir ortam sağlar.

multi_12
DC Motor

Düșük Sıcaklıklarda Soğutma
Gree Free match kıșın da soğutma ihtiyacı duyan ortamlar icin -15 °C dıș hava sıcaklığına kadar soğutma yapabilmektedir. Sistem kompresör ve fanın kontrolü ile yüks.ek/düșük basınç değerlerini tam olarak kontrol edebilmektedir. Böylece düșük dıș hava koșullarında kesintisiz soğutma performası elde edilmektedir.
(18/24/28K)
multi_13
• Sistem hedeflenmiș kontrol parametresi
• Kompresör çıkıș kapasitesi
• Fan çıkıș kapasitesi
• Dıș ortam sıcaklığı
• Soğutma modunda kararlı çalıșma
Düșük Sıcaklıklarda Isıtma
Dıș hava sıcaklığı düșük olduğunda sistem kapasitesini otomatik olarak artırır. Isıtma kapasitesi 1.5 kat yükseltilebilir, böylece uzun süreli olarak kullanıcı ihtiyacı ve konforu korunur.
multi_14
• Sistem hedeflenmiș kontrol parametresi
• Kompresör çıkıș kapasitesi
• Fan çıkıș kapasitesi
• Dıș ortam sıcaklığı
• Isıtma modunda kararlı çalıșma
Uyku Modu
Uyku modunda iç ortam sıcaklığı otomatik olarak soğutmada yükseltilir, ısıtmada düșürülür. Böylece uyuyan kișinin bir süre sonra üșümesi ya da terlemesi engellenmiș olarak daha konforlu bir uyku süreci elde edilir.
konforluuyku

* Duvar ve Konsol tipi iç ünite için geçerlidir.